Zakład Biologii Medycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego kształci studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Farmaceutycznego z zakresu mikrobiologii, parazytologii, genetyki, embriologii, diagnostyki laboratoryjnej, parazytologicznej oraz niepłodności, podstaw opieki położniczej, dietetyki klinicznej oraz pediatrycznej, jak również zakażeń szpitalnych czy biochemii klinicznej.

W obrębie Zakładu funkcjonują Pracownia Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją oraz Pracownia Parazytologiczna.

Pracownicy badawczo-dydaktyczni oraz doktoranci Zakładu Biologii Medycznej WNoZ WUM prowadzą badania naukowe w interdyscyplinarnych zespołach badawczych, zarówno krajowych, jak również międzynarodowych, publikując wyniki swoich badań w międzynarodowych czasopismach naukowych o wysokich współczynnikach wpływu Impact Factor oraz punktacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

wum